adw. Wojciech Stebnicki

KORONAWIRUS A KONTAKTY Z DZIECKIEM21 sierpnia 2020 r.

Klient Kancelarii SKR uzyskał pomoc w realizacji kontaktów ze swoim dzieckiem. 

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków, pomimo trwania pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, wydał korzystne dla naszego klienta postanowienie. We wskazanym orzeczeniu Sąd zobowiązał drugiego rodzica do każdorazowego wydawania wspólnego dziecka na ustalone kontakty pod groźbą zapłaty określonej kwoty.

***

Klient Kancelarii SKR od początku wybuchu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 miał problemy z realizowaniem ustalonych wcześniej przez Sąd kontaktów ze swoim dzieckiem. Drugi rodzic dziecka odmawiał wydawania dziecka tłumacząc to pandemią oraz obowiązującymi obostrzeniami wprowadzanymi przez Radę Ministrów.

W trakcie trwania postępowania zespół Kancelarii SKR opracował stosowną taktykę oraz argumentację prawną i przekonywał, że obowiązujące obostrzenia w zakresie dystansu społecznego, ograniczeń w przemieszczaniu się oraz inne ograniczenia w sferze publicznej, w żadnym razie nie uchylają postanowień i wyroków sądowych, w których zostały uregulowane kontakty rodziców z dziećmi.

Sąd Rejonowy w całości podzielił nasze argumenty i orzekł, że niewydawanie dziecka klientowi Kancelarii SKR było poważnym naruszeniem przepisów oraz złamaniem obowiązującego postanowienia sądu w zakresie kontaktów – przez drugiego z rodziców.

Niezadowolony z rozstrzygnięcia drugi rodzic dziecka odwołał się od wydanego postanowienia, jednak Sąd Okręgowy we Wrocławiu oddalił to zażalenie i w całości przyznał rację naszej argumentacji. Rozstrzygnięcie jest prawomocne, a klient Kancelarii SKR znowu może swobodnie utrzymywać szerokie kontakty ze swoim dzieckiem.

Ze strony Kancelarii SKR sprawę prowadził i reprezentował klienta przed Sądem adwokat Wojciech StebnickiPrzeczytaj również:


Odszkodowanie od zarządcy nieruchomości za zaniedbania.

Odszkodowanie od zarządcy nieruchomości za zaniedbania.

22.01.2021 r. Wspólnota mieszkaniowa będąca Klientem Kancelarii SKR uzyskała odszkodowanie od byłego zarządcy nieruchomości za szkody spowodowane zaniechaniami. *** Niedawno […]

» Czytaj więcej
Kancelaria SKR przeprowadziła transakcję zakupu przedsiębiorstwa o wartości blisko 1,5 mln złotych.

Kancelaria SKR przeprowadziła transakcję zakupu przedsiębiorstwa o wartości blisko 1,5 mln złotych.

8 października 2020 r. Kancelaria SKR doradzała Klientowi i uczestniczyła przy transakcji zakupu przedsiębiorstwa o wartości blisko 1,5 mln złotych […]

» Czytaj więcej
Klientka Kancelarii uzyskuje ochronę prawną przed nękającym ją byłym mężem.

Klientka Kancelarii uzyskuje ochronę prawną przed nękającym ją byłym mężem.

19 listopada 2020 r. W sprawie Klientki Kancelarii SKR Sąd we Wrocławiu wydał precedensowy wyrok stwierdzając, że m.in. wszczynanie przez […]

» Czytaj więcej

Kontakt
Telefon
Wojciech Stebnicki
+48 510 077 348

Małgorzata Kapalska
+48 608 501 058

Mateusz Ratajski
+48 790 737 672


Mail
kancelaria@skr.com.plWrocław
ul. Legnicka 55d/1
54-203 Wrocław

Wrocław
Doradca podatkowy
Windykacja

Oleśnica
ul. Okrężna 10/3
56-400 Oleśnica

Oleśnica
Adwokat

Kępno
ul. Warszawska 9/12
63-600 Kępno

Kępno
Adwokat


facebook twitter instagram

©2022 SKR Stebnicki Kapalska Ratajski — projekt: musk.pl

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych