Kancelaria SKR

Pomoc przedsiębiorcom w windykacji należności z faktur9 stycznia 2023 r.

Na naszej stronie internetowej przeważnie publikujemy krótkie opisy ciekawych lub skomplikowanych spraw, w których nasi adwokaci reprezentowali Klientów. Prawda jest jednak taka, że oprócz rzeczywiście niecodziennych spraw, w ramach obsługi prawnej Kancelaria SKR świadczy pomoc prawną przedsiębiorcom w sytuacjach, które są typowe i mogą spotkać każdego kto prowadzi działalność gospodarczą. Jedną z takich sytuacji jest brak zapłaty za zrealizowaną usługę lub sprzedany towar. Na przestrzeni ostatnich 5 lat Kancelaria SKR poprowadziła (uwzględniając sprawy pozostające w toku) już blisko dwieście postępowań sądowych o zapłatę z tytułu nieuregulowanych faktur. Klienci powierzyli nam sprawy o przeróżnej wartości przedmiotu sporu. Najmniejsza kwota, o którą Kancelaria wystąpiła w procesie to 460,00 zł, zaś największa zlecona sprawa opiewała na kwotę 2.050.000,00 zł.

Często Klienci długo zwlekają z podjęciem decyzji o podaniu nierzetelnego dłużnika do sądu, obawiając się kosztów, długotrwałego procesu lub niewypłacalności niedawnego kontrahenta. Wszystkie te obawy mają swoje uzasadnienie, jednak nie powinny przesłonić faktu, że czas gra na korzyść dłużnika, a im szybsza reakcja, tym większa szansa na odzyskanie należnych pieniędzy. Do tego dodać należy, że długotrwałe postępowanie sądowe jest problemem, którego można uniknąć, dochowując należytej staranności na etapie poprzedzającym zainicjowanie procesu, a tak naprawdę na etapie wdrożenia w firmie odpowiednich procedur związanych ze sprzedażą usług lub produktów. Procedura ta powinna zmierzać do zabezpieczenia roszczeń poprzez przygotowanie odpowiednich dokumentów na etapie zamówienia, realizacji i odbioru usługi lub towaru, celem ich ewentualnego wykorzystania w sądzie.

Odpowiednio przygotowana dokumentacja pozwala bowiem obniżyć koszty zainicjowania procesu o 75% oraz uzyskać w relatywnie szybkim czasie rozstrzygnięcie sądu, pozwalające na dokonanie zabezpieczenia na majątku dłużnika przy pomocy komornika sądowego, nawet jeśli okaże się, że dłużnik będzie podejmował kroki zmierzające do wydłużenia samego postępowania sądowego. Dodatkowo, to na dłużnika zostanie przerzucona konieczność poniesienia wstępnych kosztów postępowania, bowiem aby odwołać się od nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu nakazowym, to pozwany będzie zmuszony do uiszczenia 75% opłaty sądowej, której pierwotnie uniknął inicjujący proces sądowy powód. Już sam ten fakt niejednokrotnie prowadzi do sytuacji, w której dłużnik dochodzi do wniosku, że taka gra na czas nie ma sensu.

Kancelaria SKR w swojej praktyce pomaga przedsiębiorcom we wdrażaniu w ich firmach stosownych procedur, które dzięki automatyzmowi w przygotowywaniu dokumentacji, niejednokrotnie pozwalają na szybkie uzyskanie należności od nierzetelnego kontrahenta.

Zapraszamy do naszych biur we Wrocławiu, Oleśnicy oraz Kępnie gdzie nasi prawnicy pomogą Państwu w windykacji należności z faktur.Przeczytaj również:


Co zrobić, gdy otrzymamy nakaz zapłaty? | Kancelaria Adwokacka SKR

Co zrobić, gdy otrzymamy nakaz zapłaty? | Kancelaria Adwokacka SKR

Często zdarza się, że klienci przychodząc po poradę prawną, przynoszą od razu nakaz zapłaty, który niedawno otrzymali i zaskoczeni tą […]

» Czytaj więcej
Alimenty na dziecko. Ile wynoszą oraz do kiedy się je płaci?

Alimenty na dziecko. Ile wynoszą oraz do kiedy się je płaci?

10.12.2021 r. Według polskiego prawa, obowiązek alimentacyjny ciąży na rodzicach, których dziecko nie jest w stanie samodzielnie się utrzymać. Zazwyczaj […]

» Czytaj więcej
Nowa rzeczywistość w zarządzaniu płatnościami od 1 września 2019 r. | Kancelaria Adwokacka SKR

Nowa rzeczywistość w zarządzaniu płatnościami od 1 września 2019 r. | Kancelaria Adwokacka SKR

Nowy rejestr podatników VAT. Od dnia 1 września 2019 r. dostępny będzie nowy rejestr podatników VAT. Rejestr umożliwi szerszą niż […]

» Czytaj więcej


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Kontakt
Telefon
Wojciech Stebnicki
+48 510 077 348

Małgorzata Kapalska
+48 608 501 058

Mateusz Ratajski
+48 790 737 672


Mail
kancelaria@skr.com.plWrocław
al. gen. J. Hallera 3/8
53-319 Wrocław

Wrocław
Wojciech Stebnicki,
tel. +48 510 077 348

Małgorzata Kapalska
tel. +48 608 501 058

Doradca podatkowy
Windykacja

Oleśnica
ul. Okrężna 10/3
56-400 Oleśnica

Oleśnica
Mateusz Ratajski,
tel. +48 790 737 672

Krystyna Ratajska,
tel. +48 607 228 259

Adwokat

Kępno
ul. Warszawska 9/12
63-600 Kępno

Kępno
Malwina Znamirowska
tel. +48 666 878 358

Adwokat


facebook twitter instagram

©2024 SKR Stebnicki Kapalska Ratajski — projekt: musk.pl

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych