adw. Wojciech Stebnicki

Stała obsługa prawna | Kancelaria Adwokacka SKRProwadzenie firmy zawsze wiąże się z ryzykiem i różnego rodzaju niebezpieczeństwami. Ryzyko prowadzenia własnego biznesu nie sprowadza się jednak tylko do zapewnienia płynności finansowej i rentowności prowadzonej przez siebie firmy. Każdy z nas a w szczególności każdy przedsiębiorca funkcjonuje w sieci różnych przepisów prawa, z których istnienia często w ogóle nie zdajemy sobie sprawy. Sama jednak nieznajomość różnych przepisów nie zwalnia nas z obowiązku ich przestrzegania, a ich naruszenie często bywa bardzo kosztowne. Każdy przedsiębiorca powinien zatem mieć wiedzę, która pozwoli mu prowadzić swoje przedsiębiorstwo zgodnie z prawem. Oczywistym jednak jest, że nie każdy przedsiębiorca to osoba płynnie poruszająca się w labiryncie przepisów i co najważniejsze – nie ma w tym nic złego. Już dawno temu, głównie w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii, przedsiębiorcy doszli do wniosku, że aby osiągnąć sukces w biznesie – należy się mu poświęcić w całości, a pozostałe kwestie takie jak np. księgowość, a przede wszystkim obsługa prawna – należy powierzyć innym osobom, specjalnie do tego przygotowanym. Profesjonalizacja poszczególnych dziedzin powoduje, że aby prowadzić swoją firmę na najwyższym poziomie, należy zaufać specjalistom w poszczególnych dziedzinach tj. np. adwokatom w zakresie obsługi prawnej.

Zadaniem adwokata, świadczącego pomoc prawną przedsiębiorcy, jest zaproponowanie jak najlepszego rozwiązania oraz ostrzeganie przed ewentualnymi negatywnymi skutkami określonych działań przedsiębiorcy. Czasami rzeczy, które mogą wydawać się na pierwszy rzut oka proste i oczywiste, są prawnie bardzo skomplikowane a czasami wręcz niedopuszczalne. Dlatego właśnie profesjonalnie prowadzony biznes potrzebuje stałego doradcy w zakresie prawa, który będzie przyglądał się rozwojowi firmy pod kątem prawnym i z którym będą konsultowane wszystkie podejmowane przez przedsiębiorcę decyzje.

Coraz większa konkurencja na rynku skutkuje coraz większym poświęcaniem czasu na pracę i rozwój własnej firmy. Prowadząc działalność gospodarczą większość naszego czasu spędzamy na rozmowach z kontrahentami, Klientami, na negocjacjach czy wreszcie pracy przy komputerze. Czy przeciętny przedsiębiorca, ma jeszcze czas na analizowanie wszystkich aspektów prawnych swoich przedsięwzięć? Czy ma czas na doraźne wizyty w kancelariach? Coraz częściej, przedsiębiorcy chcąc samodzielnie kompleksowo zająć się swoimi sprawami, poszukują rozwiązań problemów prawnych w internecie. Czy jednak taką praktykę uznać należy za profesjonalną i bezpieczną? Zdecydowanie nie.

Jeśli zatem kwestie księgowe swojej firmy jako przedsiębiorca przekazujesz księgowemu, a obsługę systemów informatycznych informatykowi, to dlaczego nie przekazać problemów prawnych swojego przedsiębiorstwa adwokatowi?

Stała obsługa prawna to bezpieczeństwo, to swoista polisa OC, która pozwala na ciągłą opiekę prawną i szybką reakcję na pojawiające się problemy, zaś wiedza i doświadczenie adwokatów stale obsługujących firmę, pomagają zapewnić komfort w realizowaniu celów biznesowych każdego przedsiębiorcy.

 

adw. Wojciech StebnickiPrzeczytaj również:


Roszczenia po wypadku – śmierć osoby bliskiej | Kancelaria Adwokacka SKR

Roszczenia po wypadku – śmierć osoby bliskiej | Kancelaria Adwokacka SKR

Kontynuując wątek roszczeń mogących przysługiwać np. na skutek wypadku komunikacyjnego warto wspomnieć o sytuacji, w której w wyniku wypadku ginie […]

» Czytaj więcej
Rozliczenie konkubinatu

Rozliczenie konkubinatu

22 lutego 2021 r. Jak rozliczyć się majątkowo po zakończeniu konkubinatu? Konkubinatem nazywany jest trwały związek dwóch osób, który nie […]

» Czytaj więcej
Kredyt kupiecki – rozwiązanie na czas kryzysu i nie tylko. Część 1 – założenie ogólne i wysokość odsetek.

Kredyt kupiecki – rozwiązanie na czas kryzysu i nie tylko. Część 1 – założenie ogólne i wysokość odsetek.

W obecnej sytuacji gospodarczej wywołanej pandemią koronawirusa dla wielu przedsiębiorców najbliższe tygodnie będą decydowały o dalszym istnieniu prowadzonej firmy bądź […]

» Czytaj więcej


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Kontakt
Telefon
Wojciech Stebnicki
+48 510 077 348

Małgorzata Kapalska
+48 608 501 058

Mateusz Ratajski
+48 790 737 672


Mail
kancelaria@skr.com.plWrocław
al. gen. J. Hallera 3/8
53-319 Wrocław

Wrocław
Wojciech Stebnicki,
tel. +48 510 077 348

Małgorzata Kapalska
tel. +48 608 501 058

Doradca podatkowy
Windykacja

Oleśnica
ul. Okrężna 10/3
56-400 Oleśnica

Oleśnica
Mateusz Ratajski,
tel. +48 790 737 672

Krystyna Ratajska,
tel. +48 607 228 259

Adwokat

Kępno
ul. Warszawska 9/12
63-600 Kępno

Kępno
Malwina Znamirowska
tel. +48 666 878 358

Adwokat


facebook twitter instagram

©2024 SKR Stebnicki Kapalska Ratajski — projekt: musk.pl

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych